Zdrowie
Profilaktyka

Jaką funkcję spełnia dno miednicy?

Warto mieć świadomość tego, że mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to ogromnie ważna partia mięśniowa, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie utrzymują również w prawidłowej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Z tego względu każdy z nas powinien w prawidłowy sposób zatroszczyć się o to, aby były one nie tylko mocne i sprawne, ale również nie były aż nazbyt napięte. Mięśnie dna naszej miednicy odpowiedzialne są za utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu i dodatkowo różnorodnych narządów w brzusznej jamie, czego niewątpliwie nie da się ukryć.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w kwalifikowany sposób staramy się osiągać możliwie najbardziej owocne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi a także proktologicznymi. Przy tego typu problemach ogromnie istotny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Na dodatek pożądane byłoby zwrócić uwagę na wybrane ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Można je wykonywać zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Fakt dotyczący tego, że przerwa między skurczami powinna być szacunkowo tak samo długa jak sam skurcz, podczas wykonywania kilku powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Kiedy uzyskamy kunszt, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy zasadniczo w każdej sytuacji, choćby wracając do domu autobusem lub siedząc przed komputerem. Dobrze wykonywane ćwiczenia wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie istotne.}

Zostaw komentarz