Zdrowie
Profilaktyka

Dno miednicy - jaką pełni funkcję?

Należy mieć świadomość tego, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to ogromnie ważna partia mięśniowa, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie podtrzymują też w poprawnej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Poza tym, że powinny być one sprawne oraz mocne, każdy z nas powinien zatroszczyć się o to, aby nie były nadmiernie napięte. Mięśnie dna naszej miednicy odpowiedzialne są za utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz innych poszczególnych narządów w jamie brzusznej, czego niewątpliwie nie da się także ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w sprawny sposób bardzo staramy się uzyskiwać najbardziej pozytywne - jak to tylko możliwe - efekty fizjoterapeutyczne, oferować niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, badanym z problemami proktologicznymi, urologicznymi oraz ginekologicznymi. W tego typu przeszkodach ogromnie ważny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Na dodatek pożądane byłoby zwrócić uwagę na wybrane ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Można je wykonywać zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Warto wprowadzić serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, że przerwa między skurczami jest mniej więcej tak długa, jak sam skurcz. Podczas gdy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy zasadniczo w każdej sytuacji, chociażby wracając do domu autobusem lub też siedząc przed telewizorem. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to szczególnie ważne w okresie ciąży.}

Zostaw komentarz