Zdrowie
Profilaktyka

Dno miednicy - ważny element naszego organizmu

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane jako mięśnie Kegla, to niezwykle ważna partia mięśniowa, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymywanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te podtrzymują także w odpowiedniej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one sprawne i mocne, właściwie każdy z nas powinien zatroszczyć się o to, aby nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna miednicy odpowiadają za utrzymanie moczu w pęcherzu oraz różnych narządów w jamie brzusznej, czego niewątpliwie nie da się również ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w profesjonalny sposób staramy się dokonywać najbardziej pozytywne - jak to tylko możliwe - efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. W tego rodzaju problemach bardzo ważny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej, należałoby wziąć pod uwagę określone ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Na leżąco, na siedząco jak i na stojąco też można je wykonywać. Fakt odnoszący się do tego, iż przerwa między skurczami powinna być szacunkowo tak samo długa jak sam skurcz, w czasie wykonywania powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Kiedy dojdziemy do kunsztu, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy po prawdzie w każdej możliwej sytuacji, chociażby w trakcie wracania autobusem do domu bądź też siedząc przed komputerem. Cykliczne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}

Zostaw komentarz